R ile İstatistiksel Programlama (3. Baskı)

  • İlker Arslan
  • 978-605-64608-9-0-3
  • TÜKENDİ

R programlama dili, her türlü istatistiksel ve ekonometrik çalışmaların yanı sıra veri madenciliği, büyük veri analizi, simülasyon uygulamaları, fonksiyonel ve nesneye dayalı programlama, ağ teorisi, yapay öğrenme ve yapay sinir ağları gibi çok geniş alanlarda kullanım imkânları sunmaktadır.

49,30
%15
58,00

R ile İstatistiksel Programlama
Veri analitiği için yeni bir yazılım platformu: R
Bilişim dünyasında uygulamalar çeşitlenip karmaşıklaştıkça, var olan ve yaygın kullanılan yazılım araçları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu nedenle geliştirilen yeni platformların en popülerlerinden biri R programlama dili.
R programlama dili, her türlü istatistiksel ve ekonometrik çalışmaların yanı sıra veri madenciliği, büyük veri analizi, simülasyon uygulamaları, fonksiyonel ve nesneye dayalı programlama, ağ teorisi, yapay öğrenme ve yapay sinir ağları gibi çok geniş alanlarda kullanım imkânları sunmaktadır. R, bu özellikleri ile gerek akademik çevrelerde gerekse iş dünyasında veri analitiği çalışmalarında kullanılan esnek ve güçlü bir programlama dili haline geldi.
R’ın tüm dünyadaki popülaritesine ve kullanım yaygınlığına karşın ülkemizdeki kullanımı oldukça kısıtlı kalmıştır. Bunda, yazılımın kullanım dili ve menülerinde Türkçe seçeneğinin halen eklenmemiş olmasının yanı sıra, özellikle Türkçe başvuru kaynaklarının neredeyse yok denecek kadar az olmasının da etkisi var.
R ile İstatistiksel Programlama, R programlama dilinin Türkiye'de de yaygınlaşmasını, kullanılırlığının artmasını sağlamak, geleceğin programlama platformlarından birini Türkiye'deki yazılımcılara tanıtmak amacıyla hazırlandı. Konuya ilgi duyan öğrenci, akademisyen ve profesyoneller için başlangıç ve orta seviyede yararlı ve doyurucu bir başvuru kaynağı olmasının yanı sıra, ikinci baskısı için yazarı tarafından gözden geçirilerek genişletildi.
* Tanıtım ve Yükleme
* Temel Komut ve Kavramlar
* Vektörler
* Listeler
* Matris ve Diziler
* Veri Çerçevesi
* Veri Okuma ve Temizleme
* Finansal Verilerle Çalışmak
* Tarih ve Zaman
* Kontrol İfadeleri
* Fonksiyonlar
* Veri Analizine Giriş
* R’da Etkin Veri Analizi
* Grafik Çizimi
* Olasılık ve İstatistik
* Regresyon Analizi
* Yenilenebilir Programlama
 
Dr. İlker ARSLAN
1999 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.  2006 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Ekonomisi Yüksek Lisans programını tamamladı. 2009 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Doktora programına başladı. Doktora çalışmaları sırasında, İtalya Marche Politeknik Üniversitesi'nden Prof. Mauro Gallegati’nin daveti ile misafir araştırma görevlisi olarak bu üniversiteye gitti ve burada akademik çalışmalarda bulundu. Doktora programından 2013 yılında, “Banka Davranışlarının Ekonomik İstikrar Üzerindeki Etkisi. Etmen Tabanlı Bir Modelleme” konulu tez çalışması ile mezun oldu.
1999 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı T. İş Bankası’nda, 2012 yılına kadar Müfettişlik ve Kurumsal Bankacılık Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında HSBC Kurumsal Bankacılık Ürün Müdürü, 2014 yılında Ziraat Bankası Proje Finans Müdürü görevlerini yürüttü. 2014-2017 yılları arasında Kibar Holding'te İç Denetim Müdürü olarak çalıştı. Halen HSBC Bankası, Risk Analitik Bölümünde çalışmaktadır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi'nde Global Finansal Piyasalar ve Portföy Yönetimi yüksek lisans derslerini aktarmaktadır.

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24 cm
248 400
9786057147301 978-605-64608-9-0

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.