Temel Robotik Eğitimi - 2

Okul müfredatına uygun, temel kavramlamlar ve uygulamalarla, robotik aktiviteleri...

127,50
%15
150,00

Temel Robotik Eğitimi - 2

 

Bu kitap, ilkokul çocuklarına sadece robot yapımını öğretmekle kalmıyor, robot yapma sürecinde temel fizik, mekanik yasalarının öğrenilmesini ve pratik bir amaç için kullanılmasını da sağlıyor.

Böylelikle temel bilim konuları soyutluktan çıkarak somutlaşıyor, çocuklarımızın kendi geliştirdikleri düzeneklerde kullanabildikleri somut ve gündelik bilgi haline geliyor. Kısacası, robot yapımı, aynı zamanda bir fen laboratuvarı!

Bu laboratuvar sayesinde ilkokul öğrencileri, basit makineleri tanıyacaklar, çevrelerinde gördükleri basit makinelerin çalışma mantığını kavrayacaklar, bu makinelerin günlük hayatımızda nerelerde kullanıldığını anlayacaklar, daha sonrasında bu makineleri kendileri yapmayı deneyecekler, farklı işler için kendi özgün tasarımlarını geliştirecekler.

Bu çalışmaların robotik aktivitelerine dönüştürülmesi, kitabın önemli konularından biri...

Bu kapsamda önce aktivite içerisinde kullanılan basit makinenin tanımı ve çalışma mantığı anlatılıyor, daha sonra içerisinde bu basit makinenin yer aldığı tam yapılandırılmış bir örnek öğrencilere yaptırılıyor. En önemlisi de, daha sonra öğrencilerden kendi hayal güçlerini ve öğrendiklerini sürece katarak yeni bir araç tasarlamaları isteniyor.
 

  • Robotlar Her Yerde, Peki Nedir Robot?

  • Dişli Çarklar: Saat, mikser, bisiklet; Hepsinde varlar

  • Tekerlek ve Akslar: Otomobillerde ve robotlarda olmazsa olmaz!

  • Kaldıraçlar: Arşimet robot yapabilir miydi sizce?

  • Kasnak ve Makaralar: Robotumuz nasıl hareket edecek?

  • WeDo® Aktiviteleri

 

Kitapta kullanılan modeller için LEGOR Education setleri kullanılıyor.

İlkokullar için Basit Makineler seti ile temel mekanik düzenekler yaptırılıyor. Öncesinde tartışma soruları, sınıf içi model yapımı ve modeli geliştirebilecekleri görevler veriliyor.

Basit Makineler ile yapılan modellere WeDo 1.0 ve WeDo2.0 motor ve sensörleri eklenerek, motor ve sensör kullanımı, robot kodlama örnekleri yapılıyor.

Bununla birlikte özgün WeDo 1.0 ve WeDo2.0 modelleri ile robot inşası ve kontrolü anlatılıyor.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi gözetiminde hazırlanan bu kitap, ilkokul öğrencilerine özellikle kodlama ve robotik müfredatı uygulayan okullarda tavsiye edilmektedir.

 

Barış Erdoğan: Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Okurken çeşitli fimalarda part time yazılımcı olarak çalışırken, alt sınıfların pogramlama derslerinin bazılarını hoca olarak yürüttü. Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünde başladığı akademik hayatına halen devam etmektedir. Eğitsel yazılım geliştirme konusunda birçok öğretmen eğitimi de vermiştir. Yazar, çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitiminin nasıl verilmesi konusunda çok yoğun olarak çalışmakta ve çok çeşitli atkivite ve organizas-yonlarda görev almaya devam etmektedir.

Ziya Bahtiyar: 1969 Bulgaristan doğumlu Ziya Bahtiyar, Trakya Üniversitesi Eletronik Bölümü mezunu. Profesyonel hayatına programlama eğitimleri vererek başladı. 2001 yılında TEGV bünyesinde bir eğitim gönüllüsü olarak eletronik ve robotik eğitimleri vermeye bayladı. Özel okullarda “Robotik Klübü” çerçevesinde çalışmalar yaptırdı. Halen özel bir okulda Fen Projeleri Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

 

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24
248 102
9786057147301 978-605-83593-9-0

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.