GLOBAL HEALTH (S:12 Nisan 2018)

  • 9772548127006-12
  • VAR

Yaşam kalitesini yükseltmek isteyen, sağlığının ve hayatının farkında olan bir nesil “GLOBAL HEALTH” dergisinde buluşuyor.

21,25
%15
25,00

GLOBAL HEALTH İLE 1 YIL


Genel Yayın Yönetmeni olduğum ve yayın hayatının 1. yılını kutladığımız popüler bilim yayını Global Health Magazine bir bilim hareketidir. Kültürel ve bilimsel olarak ülkemizi, bilim insanlarımızı ve girişimcilerimizi dünyaya tanıtmamızı sağlayan prestijli bir model ve markadır. 

Popüler bilim, herkesin anlayabileceği bir dille bilimi ifade etmektir. Bir tıp doktorunun veya bir mühendisin mesleki anlamda çalışmalarını herkes anlayamaz. Dolayısıyla, bu çalışmaları herkesin anlayacağı dilde düzenlemeye popüler bilim deriz. Dergimizin yayın hayatına başlama amacı ise şöyledir: lider bir eğitim kurumunda çalışıyorsunuz ve her gün onlarca konferans, ders anlatımı ve bilgi erişiminin olduğu bir mecradasınız. Dedim ki, “Biz neden bu bilgileri paketlemeyelim ve devamında ülkemize ve dünyaya sunmayalım?” 

Yayınımızda özellikle tüm Türkiye’nin ve dünyanın bilim insanlarına sayfalarımızı açtık. Adana’dan Giresun’a, Van’dan İzmir’e, Washington’dan Berlin’e kadar tüm bilim insanlarına fikirleriyle dergimizde yer veriyoruz. 

Daha ilk baştan küresel olma amacıyla yola çıktık. İçeriğimizdeki yazıları evrensele açmayı hedeflediğimiz için, bunun ilk adımının dünyadaki birçok kişi tarafından okunulabilirlik olduğunu biliyorduk. Dolayısıyla, bu yayının İngilizce ve Türkçe olması gerektiğine inandık ve bu şekilde değerli çalışmaları olan bilim insanlarımızın ürünlerinin dünyada da okunmasını sağlamayı amaçladık. 

Bu yayının çıkmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, yayınımızda uzman görüş ve bilgilerini paylaşan bilim insanlarımıza ve yayınımızın çıkmasında ilk günden itibaren bizleri destekleyen BAU Global kurucumuz Sayın Enver Yücel’e teşekkürlerimi sunuyorum. 


FİLİZ DAĞ 
 

Yaşam kalitesini yükseltmek isteyen, sağlığının ve hayatının farkında olan bir nesil “GLOBAL HEALTH” dergisinde buluşuyor.

 
İnsan her çağda, her yaşta, her cinsiyette sağlık bilimine ihtiyaç duyar. Sağlık, yalnızca hasta veya engelli olmamak değil; bedenen, ruhen ve sosyal yönlerden tam bir iyilik halidir. 


GLOBAL HEALTH, sağlık temasına; bilim, kültür ve yaşam çerçeveleri ile yaklaşıyor.  

GLOBAL HEALTH; tıp, bilim, teknoloji, kültür/sanat, spor, ilaç, beslenme, gastronomi, hukuk, seyahat, küresel sağlık gündemi, engelliler, sağlık yönetimi, güzellik & bakım konularının odağında tüm yaş ve cinsiyet gruplarına hitap edecek “bütün bir içerik” ile Türkiye ve dünyanın öncü bilim insanları, Tıp doktorları ve iş dünyası liderlerinin Global birikimi, vizyonu ve deneyimiyle hazırlanıyor. 

Okurlarımız, “Global Health” ile merak ettikleri konular hakkında cevapları bulabilecekler, alanında uzman doktorların bilgilerine erişebilecekler ve içerikte verilen sağlık üzerine tavsiyeleri uygulama imkanı elde edebilecekler.

“Yaşam Kalitesini Yükseltme”yi hedefleyen her kesimin okuyabileceği “Global Health” dergisini okuyucularımıza iki dilde – Türkçe ve İngilizce - sunuyoruz. 


GLOBAL HEALTH Nisan sayısında neler var?

 
DÜNYADAN HABERLER
 
TÜRKİYE GİDEREK OBEZLEŞİYOR MU?
- Ulusal aile Hekimleri Kongresi’nde obezite araştırması sonuçları açıklandı:
Her 2 kişiden 1’i obezite riskiyle karşı karşıya
 
SAĞLIKLI MİTOKONDRİLER ALZHEIMER HASTALIĞINI DURDURABİLİR

DÜNYA DIŞI YAŞAM ARAYIŞI
- Gelinen Nokta: Dünya dışı canlı aramaya devam ediyoruz.
 
ORGANİK ÜRÜNLER
 
HAMİLELİKTE UÇAK SEYAHATİ
 
IGNAZ PHILLIPP SEMMELWEIS: ANNELERİN KURTARICISI
- Kısacık ömrüne büyük bir keşif sığdıran bilim insanı Semmelweis’in hikâyesi…
 
DOĞRUYA DOĞRU
- Doğru bildiğimiz yanlışlar…
 
VÜCUDUMUZDAKİ SOBA
- Soğuk havalarda ısınmamıza yardımcı olacak besinler…
 
BALKAN FACİASI – 3. Bölüm
 
VARİS
- Varis ve tedavi yöntemleri…
 
SAĞLIKLI MUTFAK
- Kinoa Muffin, Dondurmalı Cookie Sandviç
 
DOĞRU KOŞU TEKNİĞİ NASIL OLMALI?
- Spor yaparken bilmemiz gerekenler…

Özellik Değer
16,5x24 cm 20 x 26
248 128
9786057147301 2548-1274

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.