BT Yöneticisinin El kitabı

Bu kitap 21. yüzyıl bilişim yaklaşımları için bir rehber niteliğindedir. Kurumlardaki BT yöneticileri bu kılavuzu kullanarak daha iyi organize olacak ve daha üretken çalışacaklar.

216,75
%15
255,00
21. yüzyıl bilişimin asıl patlamasının yaşanacağı asır olacaktır. Kurumlar mevcut bilişim ve iletişim altyapılarını kullanarak yepyeni iş modelleri, hizmetler ve ürünler pazara süreceklerdir. Yepyeni sektörler, bilim dalları ve imkânlar bilişim ve iletişim sayesinde mümkün olacaktır. Bunları yapabilmek için mevcut bilişim yaklaşımları yetersiz kalacaktır.
 
Bu kitap 21. yüzyıl bilişim yaklaşımları için bir rehber niteliğindedir. Kurumlardaki BT yöneticileri bu kılavuzu kullanarak daha iyi organize olacak, daha üretken çalışacak ve kurumun beklentilerini karşılamak konusunda daha başarılı olacaklardır. Artan olgunluklarını ölçebilecekler ve bilişim çalışmalarının meyvelerini daha sistematik bir şekilde toplayacaklardır.
 
Özetle, bu asrın bilişim ve iletişim dev dalgası altında kalmak istemeyen, bu dalganın üzerinde kalıp, kurumlarını ileriye taşımak isteyen herkes için bir baş yapıt, bir referans modeli teşkil etmektedir.
 
Halil Aksu 20 yıllık kurumsal bilişim danışmanlığı deneyimlerini bir model ve bir kitap içine sığdırmayı başarmıştır. Kurumsal bir ortamda olması gereken tüm bilişim fonksiyonlarına değinilmiştir. Her bir konuyla ilgili muhtelif boyutlara temas edilmiş, bunlar ayrıntılı bir şekilde tarif edilmiştir. En önemlisi de sektörden başarılı yöneticilerden kendi alanları ve vizyonları ile ilgili pek çok vaka ve söyleşi kitabın içinde yer almaktadır.
 
Zeki, pragmatik, içten, kendini sürekli geliştiren ve geliştirmeye devam eden, karmaşık konuları farklı bakış açıları ile önyargısız analiz edip basit ve uygulanabilir öneriler haline getiren, nerede ise 15 yıldır birlikte çalışmamıza rağmen beni yaratıcılığı ve üretkenliği ile sürekli şaşırtan ve hayran birakan Halil, bu kitapta pragmatik ve uygulanabilir öneriler ile BT  yöneticileri için ders çıkarılabilecek ve ilham alabilecekleri bir çok vakayı aktarıyor.”
Arzu Gençoğlu (Gartner Türkiye Genel Müdürü)
 
"Bence sadece CIO değil, tüm yöneticilerin elinin altında olması gereken bir eser. İlham gerekince, çözüm arayınca ulaşmak için yakın bir yere koyacağım."
Uğur Candan (SAP Türkiye COO)
 
“ Son yıllarda Bilgi Teknolojileri alanındaki yenilik ve gelişimin iş süreçlerinde sağladığı hızlı ve etkili değişim, yarattığı büyük katma değer BT yöneticilerinin alışılmış uygulamaların dışına çıkarak farklı bakış açıları ile işlerini yönetmesi gerektiğini gösteriyor. Bu kitap, sadece BT yöneticilerine değil aynı zamanda BT dışı yöneticilere de bu vizyonu veriyor”
Fatih Kemal Ebiçlioğlu  (Arçelik CFO)
 
“Teknolojinin baş döndüren hızına paralel, yönetim stratejilerini de yenilemek zorunda olan tüm IT profesyonelleri için ufuk açıcı bir çalışma.”
İlker Kuruöz (Turkcell Genel Müdür Yardımcısı)
 
"Halil Aksu’yu tanıyanlar, birlikte çalışma fırsatı bulanlar, engin deneyimlerinin katkılarıyla birlikte,  bilişimin kurumsal yaşam üzerindeki farklı, pratik ve felsefi zenginlikleriyle tanışır. Bu şansa sahip olamayanlar ise bu kitabı okusun."
Erol Göncü  (Halkbank Genel Müdür Yardımcısı)
 
"Bilişim dünyasının en enerjik ve en üretken danışmanından yine sektöre yol gösterecek başarılı bir çalışma daha... Yürekten kutlar, bilişim sektörü adına peşinen teşekkürlerimi sunarım"
Hakan Aran (İşbank Genel Müdür Yardımcısı)
Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24 cm.
248 414
9786057147301 978-9944-711-67-8

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.