Unomastica Alla Turca

Hazarların ve Tengerelilerin yazılmamış tarihi...

85,00
%15
100,00
"Tengere Tardu Tigin ben, Doğu’dan hem gelen, hem Doğu’ya giden. Hem gizli yol yolcusu hem açık han hancısı. Biraz Şaman, biraz Musevi, şimdilerde Müslüman. Hem Köktürk, hem Hazar, hem Aktürk, önce tigin, bir aralık mezar uğrusu, sonra tutsak, biraz savaşçı, belki Maşiah, sonra kesin Kağan, budun kuran, ev kurmayan, az deli, çok bunak, şimdi yeniden delikanlı, şimdi sil baştan tigin, şimdi tepeden tırnağa ölümeri. Tüm kimlikleriyle kuş gibi kanatlı çeri, zamanın dönemeçleri içine akan yorgun atlı, tüm benlikleriyle el ele akıp çağlayana karışan su, kat kat göklere uçtum, yükseldim o gün, genzimde bozkırın başsız ve sonsuz kokusu..."
 
Y. Hakan Erdem, Unomastica alla Turca’da sadece Beyaz Türklerin değil, Aktürklerin, Köktürklerin, Kalın Oğuz elinin, Tengerelilerin, Selçukluların... büyük sırrını kaleme aldı.
 
"İçimizdeki düşmanlar"ı ve bizi yönetenleri deşifre etmeye kendilerini adamış olan Unomastik Holding’in iki yöneticisine, Tengere Tardu Tigin’in serüvenlerini anlatır babacan bir albız: Dede Korkut’un kurmaya çalıştığı bozkır dengesi bozulmaya yüz tutmuşken, Hangay Dağları’ndan gelen bu yiğit, Hazar İmparatorluğu’nun yazgısını nasıl olup da değiştirebilmiştir?
 
Hem günümüzde hem de onuncu yüzyılın uçsuz bucaksız bozkırlarında gezinen roman, tarihsel olaylarla iç içe geçen eğlenceli bir kurmaca: Hicvettiği araştırma ve tezlerden bile daha kurmaca!
 
Sabetaycıları, dönmeleri konu edinen, komplo teorileri oluşturan, insanları isimlerine bakarak sınıflandırmaya çalışan yazar ve araştırmacıları acımasızca alaya alıyor Y. Hakan Erdem. Bir solukta okunan bu mizah romanı, komplo teorileriyle tarihi açıkladıklarını sananlara tutulmuş kocaman bir lunapark aynası!
Özellik Değer
16,5x24 cm 13 x 19,5 cm.
248 344
9786057147301 978-9758-859-18-4

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.