STEM & Maker Magazine (S:17 Nisan 2018)

  • 9772536465004-17
  • VAR

Teknolojiyi öğrenen, deneyen, uygulayan, YAPAN yeni nesil, STEM & Maker Magazine ile harekete geçiyor.

21,25
%15
25,00

23 NİSAN KUTLU OLSUN
 
Derin uzay yolculuğu hakkında birçok film izlemiş olabilirsiniz. Sinemada her şey olası görünüyor. Peki insanlar halen neden bu yolculuğa çıkamıyor? Aşmamız gereken engeller neler? Soruların cevapları bu sayıda. Derin uzay yolculuğu henüz yapılamasa bile hazırlıklar devam ediyor. “Mars İniş Modülü” projemiz ile en azından siz hazırlıklarınızı yapabilirsiniz :) Uzayı anlamak için bir etkinliğimiz daha var “Yıldızlar neden bize göz kırpar?” Küçük bir deneyle her şey ortaya çıkacak. 
İcattan buluşa koşan Wampro bizim için haritanın keşfini inceledi. Haritadan evini bulup mutlu olanlar bu yazıya!
 
Kodlama araçlarında bu ay Small Basic’i tanıyacağız. Metin tabanlı kodlama gözünüzü korkutmasın. Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.  “Hem oynarım hem kodlarım” diyenler içinse Lobot-Robot uygulamasını tanıttık.
 
23 Nisan için okullarınızda birçok etkinliğe katılıyorsunuz. Bilim etkinliklerine kendi projelerinizle katılmak istemez misiniz? Bu sayıya kadar Kodu Game ile PacMan oyununu tasarladık, şimdi yayınlama zamanı. Oyununuzu herkesin erişebileceği şekilde nasıl yayınlayacağınızı bu sayıda anlattık.
 
Ankara’daki arkadaşlarınız Mini Maker Faire’de neler yapmışlar, görüp ilham alabilirsiniz. Hayal gücünüzü artırmak, farklı görüp, farklı düşünmenizi sağlayacak etkinliklerimiz de size yardımcı olacak.
Dijital erişimle ilgili yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Böylelikle 23 Nisan için ne istediğinizi soran yetişkinlere güzel bir cevap verebilirsiniz: “Herkes için internet, herkese internet”
 
Derya Karakoyun
 
 
İÇİNDEKİLER
 
HABERLER

KODU GAME İLE PROGRAMLAMA ÖĞRENİYORUM
- Kodu Game ile programlama serisine devam ediyoruz. Bu sayıda Kodu Game’de Sayfalar’la çalışmayı ve yaptığınız bir oyunun nasıl paylaşılacağından bahsedeceğiz...
 
ANKARA MINI MAKER FAIRE 2018
- Maker Faire, öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelerek “kendin yap” kültürünü kutladığı uluslararası bir festival...
 
YILDIZLAR NEDEN YANIP SÖNER?
- Gece gökyüzüne baktığımızda dikkatimizi çeken bu yıldızlar neden yanıp sönerler? Merak ettiyseniz, cevabı bu sayımızda...
 
SMALL BASIC ile TANIŞALIM
- Microsoft tarafından geliştirilen, metin tabanlı programlara geçiş aşamasında kullanabileceğimiz Microsoft Small Basic programını hep beraber inceleyelim.
 
GRIGORI PERELMAN VE POINCARE SANISI
- Tarihin seyrini değiştiren soru “Poincare Sanısı” ve bu soruyu çözen esrarengiz matematikçi Grigori Perelman’ı tanıyalım...
 
DİJİTAL ERİŞİM
- Dijital Erişim Nedir? Herkes için İnternet...
 
WAMPRO
- Sevimli Vampir Robot WamPro ile Haritanın Keşfi
 
SIFIRDAN SONSUZA EVREN’İN HİKÂYESİ
- Derin Uzay Yolculuğuna Çıkmadan Önce Aşmamız Gereken Engeller
 
MARS İNİŞ MODÜLÜ
- Mars yüzeyine gönderdiğimiz araçları güvenli bir şekilde indirebilmek için basit bir etkinlik yapacağız.
 
LOBOT – ROBOT PROGRAMMING
- Adını meşhur StarWars filminde yer alan bir karakterden alan, ekranda yer alan bir robotu verilen komutlarla programlama üzerine kurulu bu uygulamayı tanıyacağız.
 
FARKLI BAK, FARKLI GÖR, FARKLI DÜŞÜN!
- Yaşama ait olan her şeye farklı bakmak...
 
50. MAKER BULUŞMASI

Özellik Değer
16,5x24 cm 21 x 25
248 64
9786057147301 2536-4650

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.