• Yeni
  • Fırsat

Rapidminer ile Uygulamalı Veri Madenciliği

Artık bilgi depolamak kadar, depolanan bilgilerden olabildiğince çok anlamlı bilgi çıkarabilmek de önemli!

156,00
%20
195,00

 

GENİŞ VE KARMAŞIK VERİ KÜMELERİNDEN

DOĞRU BİLGİYİ ELDE EDİN!

Günümüzde depolanan veri yığınlarının devasa boyutlara ulaşması, bu ölçüdeki veriler arasında ilişkiler kurma, ve bu ilişkilerle yeni bilgilere ulaşma fırsatını da gündeme getirdi. Örneğin bir mağazadan alışveriş yaptığımızda genel kişisel (yaş, cinsiyet, il vb.) bilgilerimiz ile hangi ürünü ne zaman aldığımız, bu ürünün yanına hangi ürünü tercih ettiğimiz ile ilgili veriler kaydediliyor.

Veriler genellikle birbiriyle ilişkili olan birçok veri tabanlarında saklanıyor ve bu kadar çok verilerden anlamlı çıkarımların yapılabilmesi için bu verilerin bilinçli uzmanlarca analiz edilmesi gerekiyor...

Veri Tabanlarında Bilgi Keşfi adı da verilen bu yeni analiz süreci, veri ambarı oluşturma ile veri madenciliği temel adımlarından oluşuyor. Çok büyük boyutlu veri tabanlarının bir araya getirildiği veri ambarları üzerinde, çeşitli modeller kurulması, verilerin bu modele göre taplanması, sınıflanması ve değişik kriterlere göre değerlendirilmesi, yoğun ve uzun bir süreç. Bu süreç sayesinde, gerçekten de büyük veri madenleri içinden işe yarayacak verilerin çıkartılabilmesi mümkün olabiliyor.

Alanında en geniş kaynak niteliğini taşıyan bu akademik çalışmada veri madenciliği, Rapidminer yazılımı esas alınarak inceleniyor. Rapidminer ile Veri Madenciliği, giderek önem kazanan bu alana kapsamlı bir bakışı içeriyor. Üç editör tarafından (Yrd. Doç. Dr. Ufuk ÇELİK, Yrd. Doç. Dr. Eyüp AKÇETİN, Doç. Dr. Murat GÖK) tarafından hazırlanan ve farklı üniversitelerin değerli öğretim üyelerinin çalışmalarının derlendiği kitapta veri madenciliği her yönden ele alınıyor: Veri madenciliğinin etik yönlerinden, Rapidminer yazılımının kurulumuna, regresyondan metin madenciliğine, korelasyon analizinden çok katmanlı sinir ağlarına kadar bu konuyla ilgili aradığınız her şey, bu kitapta elinizin altında.

Dijital dünyada yakın geleceğin en gözde alanıyla, bu kitap sayesinde tanışıp ilerleyin. Çünkü artık bilgi depolamak değil, depolanan bilgilerden olabildiğince çok anlamlı bilgi çıkarabilmek önemli hale geliyor!

 

Veri Madencilği Kavramı • Model Oluşturma • Dijital İşletmeler için Veri Madencilği

Rapidminer Kurulum ve Başlangıç • Veri Madenciliği ve Etik • Veri Madenciliği ve Korelasyon

Veri Toplama, Hazırlık ve Modelleme • Regresyon Analizi • Modelleme ve Tahminler

Doğrusal ve Lojistik Regresyon • Örnek Olaylarla Diskriminant Analizi

Karar Ağaçları: Oluşturma ve Yorumlama • Çok Katmanlı Yapay Sinir Ağları ile Modelleme

Kümeleme Analizi • Birliktelik Kuralları ve İlişki Analizi

Metin Madenciliği, Bilgiye Erişim ve Bilgi Çıkarımı • NxN Boyutta Performans Analizi

Kitapta uygulamaları gösterilen örnek olayların ham verileri www.pusulakitaplik.com Dosya Merkezi'nden indirilebilir. Böylelikle sizler de aynı verilerle, deneyerek çalışabilirsiniz.

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24
248 268
9786057147301 978-605-83098-9-0

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.