Paralel Evler

Yalnız yaşayan genç bir plaza kadını._x000D_ Çalışıp çalışmamaya karar veremeyen başka bir evli kadın._x000D_ Hem başka dünyaların, hem de aynı dünyanın kadınları...

140,25
%15
165,00

Paralel Evler

Yalnız yaşayan genç bir plaza kadını.

Çalışıp çalışmamaya karar veremeyen başka bir evli kadın.

Hem başka dünyaların, hem de aynı dünyanın kadınları...


 

Bir ofis. İki ev. Paralel evler.

Paralel evrenlerdeki paralel evler.

Bir yuka. Paralel evrenler arasında şaşırtıcı benzerlikler.

Neredeyse büyülü aşklar! Su...

Bu roman, bir bilimkurgu değil; günümüzün tempolu dünyasına tutulmuş romantik bir ayna.


 

Burcu Üstündağ'ın ilk romanı Paralel Evler, iş hayatı ile ev hayatının akışının benzerliklerini ve farklılıklarını eğlenceli bir üslup ile anlatırken, hikaye örgüsünün temelini paralel evrenler üzerine yaparak, fantastik bir dünyanın da kapılarını aralıyor. Merak edilen ve eleştirilen plaza hayatını, hırsları ve çalışanlar arası ilişkileri dengeli bir biçimde yaşatırken, bir insan olarak beklentilerimizi ve hayat görüşümüzü de sorguluyor. Hayatın olmazsa olmazı dediğimiz aşk ise yine oldukça karmaşık olan kimyasıyla merakımızı cezbediyor.

Gündelik hayatın tüm acelesinin, aşkın ve merak uyandıran diğer evrenlerin, fantastik bir mikserdeki homojen karışımı!

***

Alarmın sesiyle gittiğim cehennemin derinliklerinden tam çıkmıştım derken, dün akşam yaşadıklarım bir anda aklıma hücum etti. Bir süre 'acaba rüya mıydı' diye düşündüğümü sanmayın. Rüya olmadığına adım gibi eminim. Deli değilim ben! Evet, dün akşam bir masa örtüsü olarak bambaşka bir evde misafirdim. Benim varlığımdan habersiz olan bambaşka bir hayatın davetsiz ve aynı zamanda görünmeyen misafiri olarak geçirdiğim o birkaç saat içinde yaşadıklarımı hâlâ sindirmeye çalışıyorum. İşin garip tarafı, tam olarak ne zamandan beri kendi evimdeyim, bilmiyorum. Çünkü rüya olmadığına emin olduğum bu durumun beni nasıl olup da yatağıma götürdüğü hakkında zerrece bir fikrim yok.”

***

İnat mısın kızım? Peki, to do listeni uzatmak istiyorsan senin bileceğin iş, ama o işi yapacak kişi yine sensin.”

Kapattığı çekmeceye gururla bakıp kalan tabak çanakları yerleştirmeye devam etti. Sonra bulaşık makinesinden çıkardığı kahve kavanozunu tezgaha alıp içine Türk kahvesi boşaltmak için ambalajı açmaya çalıştı çekiştirerek.

Benim bile evimde mutfak makası var. Sen de onu keserek açsan iyi edersin. Yoksa birazdan her yer kahve olacak!” dememe kalmadan beklenen son: Beyaz tezgâhın üzerine kahverengi kadifemsi bir imza...

Yaaa! Sizin yapacağınız ambalajın...”

Canım, o ambalajları açılmasın diye yapıyorlar; hâlâ öğrenemedin mi? O yüzden kesici aletleri kullanmaktan çekinmemen lazım.”

Şaka mı bu? Yerlere de döküldü! Allahım ya!”

Evet canım, quick and dirty iş yaparsan olacağı budur. Toplantıya sadece birkaç saat var ve sen acele etmekten tek bir slaytını bile hazırlayamadın. Keşke beni duysan da hâlâ vakit varken sana biraz akıl verebilsem.”

BURCU ÜSTÜNDAĞ ERBAŞOL 29 Ağustos 1980’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2002 yılında mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başladı. 15 yıllık iş hayatında insan kaynakları ve iletişim alanlarında çeşitli rollerde görev aldı.. Kurumsal hayatı boyunca aforizmalar ve kısa hikayelerden oluşan yazılar yazdı. 9 yıldır evlidir ve İstanbul’da yaşamaktadır.

 
Özellik Değer
16,5x24 cm 13 x 19,5
248 208
9786057147301 978-605-67301-4-6

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.