Java ile Programlama ve Veri Yapıları (4. Baskı)

Bu kitapla Java´yı temellerinden kavrayıp, programlamaya giriş yapabilir, mevcut bilgilerinizi şekillendirip Java´yı daha iyi öğrenebilirsiniz.

13,30
%65
38,00

Java ile Programlama ve Veri Yapıları Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her şey Bu Kitapta.

Algoritma Geliştirme ve Veri Yapıları kitabının yazarı Bülent Çobanoğlu’ndan aynı sade ve akıcı anlatıma sahip bir diğer kitap. Bu kitapla Java''yı temellerinden kavrayıp, programlamaya giriş yapabilir, mevcut bilgilerinizi şekillendirip Java''yı daha iyi öğrenebilirsiniz.
Kitabın yeni baskısı baştan aşağı güncellendi, veri yapılarıyla ilgili daha ayrıntılı ve kapsamlı bölümler eklendi... O kadar ki, ismi aynı olmakla birlikte Java ile Programlama ve Veri Yapıları’nın bu baskısı neredeyse yepyeni bir kitap! Eklenen bölümlerin özellikle kavramsal konulara ilişkin olması, Bülent Çobanoğlu’nun kitabını veri yapılarına giriş kaynağı haline de getiriyor. Bununla birlikte kitabın sonunda yer alan özel bölüm testleri de, öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlıyor.

·  Algoritma kavramı ve algoritmanin temsil ediliş biçimleri ·  Sınıflar ·  Derleyici-Yorumlayıcı Kavramları · Veri Tipleri ve Operatörler ·  Akış şemaları (Flow Charts) ·  Sözde-Kodlar (Pseudo-Code) ·  Kontrol Yapıları (Control Structures) ·  Tekrarlı Yapılar-Döngüler (Repetıtıon Structures - Loops) ·  Math Sınıfı ve Yöntemleri ·  Diziler (Arrays) ve String işlemler ·  Çok boyutlu diziler ·  Sıralama Algoritmaları (Sorting Algorithm) ·  Arama ·  Nesne Yönelimli Programlama  Algoritmaları (Searching Algorithm) ·  UML Diyagramları ·  Kalıtım (Inheritance) ·  Kapsülleme (Encapsulation) ·  Çok biçimlilik (Polymorphism) ·  Alt Program (Void Yöntem) ·  Applet kavramı ·  Java Applet Oluşturma ve Çalıştırma ·  GUI Bileşenleri ve Olayları ·  Grafik uygulamalar ·  Yığın (stack), kuyruk ·  Diyalog kutuları  (queue), bağlı liste (linked list) ·  Veritabanı bağlantısı ·  JDBC ·  Hata Yakalama (Exception Handling)


BÜLENT ÇOBANOĞLU
Erzincan ili, Refahiye ilçesi Hanzar köyünden olan Bülent Çobanoğlu, ilk ve orta öğrenimini Erzincan'da, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi'nde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde, doktora eğitimini ise Sakarya Üniversitesi'nde tamamladı. Bilgisayar alanında birçok kitabı ve bilimsel makalesi bulu-nan yazarımız, halen Sakarya Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24 cm.
248 462
9786057147301 978-9944-711-10-4

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.