Intel Edison ile Nesnelerin İnterneti

IoT ile sadece bilgisayarların değil, yeterince akıllı olan bütün nesnelerin internete bağlanması, dijital dünyayı baştan aşağı değiştirecek ve yepyeni bilgi ağları ortaya çıkaracak.

80,00
%50
160,00

Intel Edison ile Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin interneti (Internet of Things - IoT), teknoloji dünyasında son yılların en ilginç kavramlarından biri. Sadece bilgisayarların değil, yeterince akıllı olan bütün nesnelerin internete bağlanması, dijital dünyayı baştan aşağı değiştirecek ve yepyeni bilgi ağları ortaya çıkaracak.

Intel Edison, önceden Arduino ile hareketlenen maker hareketinin yeni simgesi olacak gibi görünen bir ürün. Intel Edison geliştirme kartının özellikleri, sunduğu olanaklar, Intel Edison ile yapılabilecek belli başlı uygulamalar, elinizdeki kitabın temel konusunu oluşturuyor. Kart montajının yapılmasından Edison ile ledlerin yakılması, yeni projelerin uygulanması gibi pek çok konu, adım adım ele alınıyor.

Nesnelerin İnterneti, özellikle IoT Analytics Dashboard sistemiyle gündeme geliyor: Intel tarafından tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan bu sistem ile sensör verilerinizi internet ortamına gönderebilir, internet üzerinden led kontrolü yapabilir ve sistemin size sunduğu diğer özelliklerden faydalanabilirsiniz. Kitapta öncelikle sıcaklık ölçüm verilerini internete göndermeyi öğrenerek bu verilerden yola çıkarak belirli kurala göre otomatik mail gönderme özelliği anlatılıyor. Hemen ardından ise internet üzerinden led kontrol etmeye geliyor sıra...

İntel Edison ile Nesnelerin Interneti, elektronik cihaz kontrolünü kolayca programlayabilmenizi sağlamakla kalmıyor, bu kontrolleri dünyanın neresinde olursanız olun güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi gösteriyor.

Intel Edison Kartının Özellikleri
• Intel Edison Kartının Montajı 
Kodları ve Geliştirme Aşamalarıyla Edison Projeleri
Intel Edison’un WiFi ile İnternete Bağlanması
• IoT Analytics Dashboard

IoT Analytics Dashboard Kullanarak İnternet Üzerinden Kontrol
Edison’un Arduino Koduyla İnternete Bağlanması
• Edisonu’u Dışarıdan Kontrol Etme

Bluetooth Kullanımı
• Android ile Port Profili Oluşturma
.   

 

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24 cm
248 125

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.