Hain Koyunlar

1987’nin Batı Berlin’ini... Çiçek satıcısı, dizgici Soya... Karanlık bir geleceği olan, uzun boylu, özgür, sessiz ve kararlı Harry… Uyuşturucu, müzik, seksenli yıllar, AIDS, Duvar…

153,00
%15
180,00
Çeviri: Mehmet Cemal Ener

Kanat Kitap, Katja Lange-Müller’i de Türkçeye kazandırmaktan gurur duyar. Yeni Alman edebiyatının en ilginç figürlerinden biri olan Müller, Hain Koyunlar’da 1987’nin Batı Berlin’ini anlatıyor bize: Doğu Almanya’dan kaçan, çiçek satıcısı, dizgici Soya, gizemli bir geçmişi, karanlık bir geleceği olan, uzun boylu, özgür, sessiz ve kararlı Harry… Uyuşturucu, müzik, seksenli yıllar, AIDS, Duvar… Bütün has edebiyat eserleri gibi, özetlenemeyen, konusu anlatılamayan bir roman. Dildeki ustalığı, canlılığıyla çarpıcı bir metin.
 
Romanın anlatıcısı ve anti-kahramanı Soya, yazarın hayatından izler taşır. Doğu Almanya’dan kaçmış olması, komünist partisinde yönetici annesi... Harry’ye gelince, onu bizler okuyucu olarak anlatıcı ile birlikte keşfederiz: Uzun süre hapiste yatmıştır, eski bir junkie’dir... Geleceği olmayan, melankolik bir aşk. Ömrünüzün en güzel günlerini size bahşeden mutsuz bir aşk... Romanda Berlin’in yeri büyüktür; doğusuyla, batısıyla, duvarıyla, duvarının yıkılışıyla. Sonunda Soya’nın yeni bir hayata başlamak için gideceği yer olan İsviçre de, Berlin’in tam zıddı olduğu için seçilmiş değil midir?
 
"Hepi topu dört cinsten oluşuyoruz yalnızca: iyi iyiler, kötü kötüler, kötü iyiler ve iyi kötüler. İyi iyiler ve kötü kötüler oldukları gibi kalıyorlar, sayıları az, ama sıkıcılar. Kötü iyiler de aynı şekilde, bir süre minik evleri ve bahçeleri olan terbiyeli ebeveynlerin uslu çocukları olarak kalıyorlar, ama giderek büyüyorlar ve minik evleri ve bahçeleri olsun istiyorlar ve hak ettiklerine inandıkları her şeyi alabilmek için de her şeyi yapıyorlar. Sayılması gereken bir tek iyi kötüler var, onlar daha doğdukları gün kırmızı kartı görüyorlar ve tıpkı kötü kötüler gibi yalandan, dolandan, kötekten ve soymaktan başka bir şey öğrenmiyorlar, ta ki birkaç yıl kodes cezası alıp yerlere ve bazen de bir dinin ya da bir ideolojinin eteklerine yapışana kadar. Ondan sonra cezadan ve müzmin suçlular, yani kötü kötüler olmaktan korktukları için artık yalnızca kendilerine şiddet uyguluyorlar, birbirlerine bile değil; hayatlarının sonuna kadar –tekrar tekrar parmaklıklar ardında."
Özellik Değer
16,5x24 cm 13 x 19,5 cm.
248 160
9786057147301 978-605-4244-12-6

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.