Endüstri 4.0 (3. baskı)

Eşiğinde olduğumuz yeni endüstri devrimi neler getiriyor?_x000D_ Endüstri 4.0, yeni teknolojilere, endüstriyel üretime ve üretim dünyasına yeni bir bakış içeriyor.

140,25
%15
165,00

Endüstri 4.0
Dördüncü Sanayi Devrimi ve Endüstriyel Dönüşümün Anahtarları
Eşiğinde olduğumuz yeni endüstri devrimi neler getiriyor?
Endüstri 4.0, yeni teknolojilere, endüstriyel üretime ve üretim dünyasına yeni bir bakış içeriyor:
Sanayi devrimi sadece bir kez olmadı, şimdie kadar üç kez büyük endüstriyel dönüşümden geçti dünya. İlk sanayi devrimi, herkesin bildiği gibi Büyük Britanya'da üretime makinelerin girişi ve ilkel düzeyde otomasyonla başlamıştı. 1800'lü yılların sonlarında başlayıp ilk dünya savaşına dek devam eden dönüşüme, Ogan Özdoğan ikinci sanayi devrimi adını veriyor: Pratikte ikinci sanayi devrimi ile birinci sanayi devrimini ayıran en önemli faktör, üretim kapasiteleri ve bu kapasitelerin artırılmasında kullanılmaya başlanan yeni makinelerdi. İlk devrimde buharlı makineler ve su gücü itici olmuştu. İkinci sanayi devriminde elektrik gücü ile seri üretim kapasitesi ve hızı ciddi oranlarda artarken, üretilen malzemelerin çeşitleri de artmış, üretim maliyetleri ise azalmıştı. İlk sanayi devriminin simgesi buhar makinesiyse, ikinci devrimin simgesi, Ford'un seri üretim otomobilleriydi; özellikle de T modeli. 
“Teknolojik devrim” diye de nitelenebilecek bu devrimi, Endüstri 3.0 izlemiştir yazara göre: Endüstri 3.0 yani dijital devrim, İkinci sanayi devriminde üretilen icatlara ve kullanılmaya başlanan yeni teknolojik makinelere ek olarak dijitalleşmeyi getirmiş ve 1950'li yıllardan başlayarak bütün dünyayı değiştirmişti. 
Ve şu anda, 4. sanayi devriminin eşiğindeyiz: Üçüncü sanayi devriminin başrolünde bulunan bilgisayar, dijital ürünler/ çözümler ve internet, bu devrimde de ön planda. Ama büyük veri yığınlarının kullanımı, bulut bilişim, ve dijitalleşmenin bütün üretim süreçlerine yayılması yepyeni bir dönüşümle karşı karşıya olduğumuzu kanıtlıyor yazara göre. Endüstri 4.0, bu yeni gelişmeleri tartışan, açıklayan ve geleceğe hazır olmak için neler yapmamız gerektiğini ele alan öncü ve ufuk açıcı bir kitap.
 
İçindekiler
1. Sanayi  Devrimleri
2. Dördüncü Sanayi Devrimi
3. Sanayi Devriminin Etkileri
4. Devrimde Kullanılacak Teknolojiler
                  Üç Boyutlu Yazıcılar
                  Büyük Veri Yönetimi
                  Bulut Bilişim Sistemleri  ve Veri Merkezleri
                  Veri Bilimi ve Uzmanlığı
                  Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi
                  Nesnelerin Internet’i ve Makineler Arası İletişim
                  Endüstriyel Robotlar ve İnsan-Makine Ara Yüzleri
 
Ogan Özdoğan
1984 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Büyük Kolej’de tamamladı. Lisans derecesini İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümden aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatında Ericsson’da, Oracle’da, SAP’de devam etti. Kişisel ağ günlüğü olan www.oganozdogan.com adresinde yazılar yayınlamakta, sosyal medya ve internet üzerinden yaptığı paylaşımlarla ve bugüne kadar katıldığı onlarca seminerle bilişim camiasına katkılarda bulunmaktadır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünde Danışma Kurulu ve Türkiye Bilişim Derneği üyesi olan ve iyi derecede İngilizce bilen Özdoğan, İdil ile evli ve Derin’in babasıdır.

Özellik Değer
16,5x24 cm 13 x 19,5
248 136
9786057147301 978-605-67301-5-3

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.