Çocuklar için App Inventor ile Mobil Programlama

Bu kitap ile App Inventor’ı tanıyacak, uygulama ve oyunlar geliştirecek ve uygulamalarımızı nasıl çalıştırıp dağıtacağımızı öğreneceğiz.

195,00

Çocuklar için App Inventor ile Mobil Programlama
Bu kitap ile App Inventor’ı tanıyacak, uygulama ve oyunlar geliştirecek ve uygulamalarımızı nasıl çalıştırıp dağıtacağımızı öğreneceğiz.
Artık bir ihtiyaç haline gelen akıllı telefon ve tabletler hızla dünyaya yayılıyor. Beraberinde milyonlarca mobil uygulama da…
Biz de aklımızdaki projeleri mobil uygulama olarak hayata geçirip milyonlarca cihazla uygulamalarımızı paylaşabiliriz. Uygulama marketlerin sadece kullanıcısı olmaktan çıkıp marketlere uygulama ve oyun sunabiliriz.
Kod bloklarını kullanarak programlarımızı geliştirdiğimiz için temel kodlama kavramlarını bilen her yaştan herkes App Inventor’ı kullanabilir.
Sevgili çocuklar, bu program tam size göre!
 
İçindekiler
App Inventor’ı tanıyalım
Arayüz tasarımı için kullanacağımız bileşenleri tanıyalım
Uygulamalarımızı test edeceğimiz yöntemleri tanıyalım
Hazırladığımız uygulamaları mobil cihazlarımıza nasıl kuracağımızı öğrenelim
Kendi uygulamamızı geliştirelim: Mobil cihazlar için uygulama ve oyunlar hazırlayalım
 
Barış Erdoğan
1977 doğumlu yazarın ilk program yazma deneyimi 12 yaşındayken, daha önce sadece oyun için kullandığı ATARI 800XL oyun konsolunda program da yazılabileceğini duyduğunda ve ona nasıl yapılacağını gösteren Ali Kelem isimli arkadaşı sayesinde oldu. Daha sonra girdiği teknik lise bilgisayar bölümünde en çok Pascal dilini sevdi ve kendini bu dilde geliştirmeye başladı. Bütün arkadaşları üniversite sınavına hazırlık için test çözerken, çevreden gelen talepler doğrultusunda küçük çaplı programlar yazmaya devam etti.
Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Okurken çeşitli firmalarda part time yazılımcı olarak çalışırken, alt sınıfların programlama derslerinin bazılarını hoca olarak yürüttü.
Mezuniyet sonrası Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünde başladığı akademik hayatına halen devam etmektedir.
Alanının getirdiği bilgi ve birikimle birlikte eğitsel yazılımlara ilgisi artmış ve bu konuda birçok proje geliştirmiştir. Ayrıca eğitsel yazılım geliştirme konusunda birçok öğretmen eğitimi de vermiştir.
Çok geç tanıştığı için üzüntü duyduğu robotik konusunda kendisini hızla geliştiren yazar, çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitiminin nasıl verilmesi gerektiği konusunda çok yoğun olarak çalışmakta ve çok çeşitli atkivite ve organizasyonlarda görev almaya devam etmektedir.
Yazar evli ve kendisi gibi kodlama ve robotik meraklısı iki kız çocuk babasıdır.

 

Özellik Değer
16,5x24 cm 16,5 x 24
248 84
9786057147301 978-605-2359-17-4

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve Üzeri 

CANLI DESTEK
CANLI DESTEK 09:00 - 18:00 arası
KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Pusula 20 Teknoloji ve Yayıncılık A.Ş Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.